انجمن خیریه مردمی یاری به درمان های سلولی
شماره ثبت: ۴۲۷۴۸

طرح هميار

عمده ترین بخش هزینه های درمان بیماری هایی پرخرج با دوره درمانی طولانی که عمدتا با نام بیماری های صعب العلاج شناخته می شوند، به هزینه تامین دارو برمی گردد.
با توجه به لزوم تامین داروهایی که گاه قیمت هر کدام از آنها به چند میلیون تومان می رسد، سالانه به دلیل هزینه های کمرشکن درمان برخی از این  بیماری ها، خانواده های زیادی زیر خط فقر می روند.
علیرغم تلاش وزارت بهداشت برای حمایت تخصصی از هزینه های درمان بیماران صعب العلاج، بعضی از داروهای این بیماران به طور کامل تحت پوشش بیمه قرار ندارد.
هرچند آمار بسیار دقیقی از تعداد بیماران صعب العلاج در کشور نداریم، اما بر اساس آمارهای رسمی، هم اکنون بیش از حدود ۳۰۰ هزار بیمار مبتلا به سرطان در کشور داریم که سالانه حدود ۹۰ هزار نفر نیز به این تعداد اضافه می شوند.
لذا هر چند در سالهای اخیر تلاش جدی از سوی وزارت بهداشت برای حمایت از این بیماران شکل گرفت، اما به جهت هزینه‌های سنگین درمان، تامین کلیه ی داروهای لازم گاهی دولت را نیز با مشکل مواجه می‌کند.
علاوه بر آن، هزینه های جانبی لازم نظیر آزمایش های ژنتیکی، پاراکلینیک و مشاوره های مختلف نیز جهت پیشبرد روند درمان ضروریست.
در این راستا، خیریه ی امید با بهره مندی از نظرات مشاورین شورای پزشکی موسس و همکار با این خیریه و همچنین مشارکت با برخی از مراکز خیریه ی همکار، در طرح همیار در نظر دارد با کمک رسانی به تامین بخشی از هزینه های لازم جهت تامین دارو و سایر خدمات پزشکی و پیراپزشکی، به درمان این بیماران همت گمارد.

ارسالنظر